Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co nového u Včeliček

Co nového u VčeličekZimu si děti v Borku s velkou radostí užily. Sněhuláci ozdobeni barevnými víčky přerůstali paní učitelky i rodiče. Bábovičky z pískoviště jsme využili na ledové ozdoby, kterými jsme nazdobili stromky a keře na zahradě MŠ. Svahy a hřiště vybízely kzimnímu sportování, a tak jsme uspořádali ZOH. Za splnění jednotlivých disciplín – např. dojezd do dálky na kluzácích nebo průjezd brankou ve svahu si děti sportovci odnesly zlatou medaili, hlavně za odvahu. Členové MP našeho města přijeli informovat nejen děti, ale i rodiče o tom, jak se chovat bezpečně na území vyloučené lokality a v blízkosti silnice, jak se chovat v situacích ohrožujících bezpečí a na koho se obrátit o radu či pomoc. Naše třída se zapojila svými výrobky do obou výstav pořádaných KC Česká Třebová. Děti měly velkou radost, když při návštěvě těchto akcí své věci poznaly. V prvních jarních měsících jsme navštívili dětské hřiště Na Křibu a hernu v prostorách Rodinného centra Rosa u ZŠ Ústecká na Parníku. Děkujeme za pomoc při vyřešení situace (vypnutí elektrického proudu) a zachování provozu třídy včeliček. Velký bál – karneval jsme si užili v krásně nazdobené tělocvičně s žáky ZŠ Praktická a s rodiči. V programu převládal tanec, zpěv a smích. Za vysoutěžené knoflíky si děti v obchodě mohly nakoupit odměny podle vlastního výběru. Jaro si užíváme rozmanitými činnostmi, od rychlení větviček po setí i sázení rostlinek. Hrajeme kuličky, skáčeme gumu, pleteme věnečky, slavíme jarní svátky. V den čarodějů a čarodějnic jsme stavěli hranice, košťata létala vysoko do obručí, „vozila“ nás cestou mezi překážkami a společně jsme vařili kouzelný lektvar (křížaly – žabí stehýnka, hrozinky – zaječí bobky apod.).K svátku maminek jsme připravili několik dárků, děti se s chutí pustily do výroby přání, květiny a nácviku básniček, tanečku se zpěvem a dramatizací. Více o těchto akcích naleznete v přiložené galerii. Den dětí oslavíme zábavným programem „koloběžkování“ na asfaltovém hřišti u školky. Převážet budeme vodu, k jízdě se trochu přistrojíme a nakonec koloběžky nazdobíme. Tato akce bude součástí dopravního týdne v programu pro děti naší třídy. Sportování jsme zahájili účastí vMŠ Vinohrady ve školním kole Sportovních her MŠ. V rámci Týdnu sportu za námi přijede se soutěžemi Dům dětí Kamarád. Za tyto příležitosti děkujeme, naše děti mají pohyb hodně rády. S předškoláky a jejich rodiči se rozloučíme před prázdninami dopoledním programem a pasováním. Za třídu Včeliček přejeme krásné jarní dny.