Úvod > Aktuality > "Den pomoci" u Motýlků

"Den pomoci" u Motýlků

V pátek 11. 9. 2020 proběhla na Starém náměstí akce na počest Světového dne první pomoci, pořádaná pro školy, školky i širokou veřejnost.

Třída Motýlků se tudíž vypravila na náměstí, aby se formou rozhovorů a ukázek podrobněji seznámila s činností bezpečnostních a záchranných složek.

Děti si prohlédly sanitu a její vybavení, na vlastní kůži zjistily váhu neprůstřelné vesty, vyzkoušely si masáž srdce a dozvěděly se, na co hasiči používají veškeré vybavení.

Pro zpestření si děti zasoutěžily na stanovišti s pracovnicemi DDM Kamarád a získaly tak sladkou odměnu.

Formou námětových her a prožitkovým učením si děti následující týden prohlubovaly znalosti v rámci tématu:

POZOR, SVÍTÍ ČERVENÁ! CO TO, DĚTI, ZNAMENÁ?

- Hráli jsme si na dopravní situace – báseň A, B, C, D, auto jede (policisté rozdávali pokuty nezodpovědným řidičům).

- Stavěli jsme domy a garáže z kostek a hasiči přijížděli k požáru.

- Naučili jsme se píseň Semafor a malovali ho na ruličky od toaletního papíru.

- Děti rozdělené do 3 skupin tvořily koláž na téma tel. č. 150, 155 a 158. Hledaly obrázky v časopisech a omalovánkách, stříhaly, lepily, malovaly.

- Obvazovali a léčili jsme zraněné a nemocné.

- Cvičně jsme si vyzkoušeli evakuaci z prostor MŠ na dvorek.

Na hřišti MŠ také proběhly štafetové závody:

- Policie honí zloděje (slalom s míčkem a umístění míčku florbalovou holí do krabice – vězení)

- Sanita veze zraněného do nemocnice (co nejrychlejší jízda s miminkem v kočárku na určené místo)

- Hašení požáru (běh, nabrání vody do vodní pistole a následné hašení hořícího domu – papírová krabice)

Toto téma děti velice zaujalo a moc jsme si ho společně užili a rozšířili o další povolání. Předvádíme je pantomimou a povídáme si o tom, jakou práci dělají maminka a tatínek.

Na toto téma můžete s dětmi zavzpomínat při prohlížení fotek ve fotogalerii.