Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den s pokusy

Den s pokusyDatum konání:
29.10.2018

Den s pokusy

Dne 24.10.2018 se v naší školce konala odpolední akce pro rodiče a děti s názvem "Den s pokusy". Jak název napovídá, jednalo se zábavné odpoledne plné vědy, která však dětem vzhledem k věku připomínala spíše kouzla a čáry. Po příchodu do třídy Motýlků, kde vše začalo, dostaly děti na krk kartičku s osmi prázdnými políčky a všichni přítomní se rozdělili do osmi skupin. Každá skupina začínala s pokusy na jiném místě. Jejím úkolem bylo postupně projít všech osm stanovišť a zaplnit všechna políčka na kartičce. V každé třídě byly připravené vždy dvě paní učitelky v bílém plášti, každá s jiným pokusem. Děti s rodiči tak navštívili výzkumný ústav, ve třídě Berušek, kde v ledovém oddělení vyráběli korále z ledu a v duhovém oddělení zase žasli nad duhou z lentilek. Ve třídě Sluníček si děti vyzkoušely roztančit papírky a nechaly rozkvést papírové lekníny. Ve třídě Žabiček si děti připravily kouzelný lektvar měnící barvu, který mohly vypít a podivovaly se nad duhovým talířem plným měnících se barev. Ve třídě Motýlků děti čarovaly s barvami a vesele poroučely hrnečku, aby sám vařil. Na závěr akce si děti vysloužily svítící náramek, který jim jistě dělal svým svitem radost až do noci. Jak se dětem při pokusech dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.