Úvod > Aktuality > Dětský den 2019

Dětský den 2019

Letošní svátek dětí jsme v naší školce oslavili v pondělí 3.6.2019 zábavným dopolednem plným úkolů. Program pro všechny připravily paní učitelky ze třídy Berušek. Jako motivace nám posloužila pohádka o Kohoutkovi a slepičce, kterou jsme si v jednotlivých třídách pověděli, přečetli nebo zahráli. Děti pomáhaly slepičce získat vodu pro lakomého kohoutka, který se dusil semínkem, o které se nechtěl rozdělit. U ševce děti zkoušely chůzi na kouzelných podpatcích, čistily louku, stavěly pro kravičku chlívek, malovaly šáteček u švadlenky, krmily prasátko a nakonec nosily vodu ze studánky. Za záchranu kohoutka dětem slepička poděkovala a věnovala jim hopsací "vajíčko" a kohoutek se s dětmi podělil o čerstvě vyhrabané žížaly.