Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Medvídek Nivea pomáhá dětem v přípravě na školu

Medvídek Nivea pomáhá dětem v přípravě na školuZískali jsme pro předškoláky zdarma pracovní sešity z projektu Medvídek Nivea pomáhá dětem v přípravě na školu. Pro projekt jsou definovány tyto cíle:

Integrační – poskytuje dlouhodobou citlivou podporu dětem předškolního věku, pomáhá dětem s odloženou školní docházkou a specifickými vzdělávacími potřebami – od potíží s neznalostí jazyka, přes odlišnosti v sociokulturním zázemí a vývojové opoždění až ke skutečnému fyzickému hendikepu.

Vzdělávací – kladou důraz na rozvoj individuálních schopností dítěte, možnost vlastní volby, hledání alternativních řešení, rozvíjí činnost dítěte v kolektivu, rodině a podporuje volnočasové aktivity.

Výchovné – učí dítě komunikovat, spolupracovat a ověřovat si získané znalosti. Zaměřují se na položení základu etické výchovy, která úzce souvisí s adaptačním procesem.

Věříme, že se dětem ze třídy Sluníček a Včeliček bude práce s pracovními sešity líbit a podpoří je při získávání jistoty v přípravě na školu.