Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mikulášská trojice ve školce 2018

Mikulášská trojice ve školce 2018Datum konání:
6.12.2018

Blíží se Vánoce a my se jako každý rok věnujeme ve školce tradicím a zvykům. Nedílnou součástí předvánočního času je i den, který mají děti na jednu stranu velmi rády, ale zažívají i pocity strachu a napětí. Ve školce jim pomůžeme se s těmito pocity vyrovnat a prožít si je v bezpečném prostředí. I letos děti (některé nastrojené v kostýmech) ze všech tříd napjatě čekaly, až uslyší cinkot. Poté se ve třídě objevil Mikuláš, anděl a čert, kteří dětem připoměli zásady správného chování ve vztahu k ostatním lidem a upozornili na důležitost v péči o své tělo i zdraví. Děti zase podle tradice zazpívaly písničku nebo přednesly básničku, za kterou je Mikuláš s andělem odměnil balíčkem dobrot. Čert na všechno dohlížel, ale choval se přátelsky, aby se děti zbytečně nebály. Když vzácná návštěva odešla, děti nadšeně vyprávěly o svých pocitech. Některé si nebyly jisté, jestli Mikulášská trojice nebyly náhodou převlečené paní učitelky. Ale kdoví, možná byly, možná ne.