Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návrat k českým Velikonocům

Návrat k českým VelikonocůmDne 8.4. 2019 proběhl v naší MŠ program pro děti i rodiče s názvem – Návrat k českým Velikonocům. Trochu jsme se obávali nepřízně počasí, protože program byl venkovní, ale počasí nám vyšlo vstříc a bylo nádherně.

Program začal ukázkou velikonočních tradic a symbolů. Děti se dozvěděly, proč se plete pomlázka a proč se malují vajíčka. Porovnávaly velikost vajec od různých ptáků a hádaly, co je to pučálka, řehtačka a jidáše. Součástí programu bylo vytvoření pěkných velikonočních dekorací s použitím hlavně přírodních materiálů.

Děti s rodiči vyráběli barevné květináče, koláže se skořápek, barvili vajíčka voskem a vyráběly pro nabarvená vajíčka hnízdečka. Tvoření bylo zpoplatněné na náklady za materiál dvacetikorunou, kterou měli rodiče vložit do pokladničky. Na konci programu se však v pokladničce sešlo mincí pouze několik. Tato nepříjemnost celou akci trochu pokazila. Příště bude nutné pokladničku a platící pohlídat.

Ke svátkům jara neodmyslitelně patří i čerstvá mláďátka, která si všichni mohli prohlédnout a některé i pochovat a pohladit. V rámci dovezeného mobilního zvěřince nechyběla  kuřátka, kachňátka, house, křepelka, králík, kůzle, jehně ani sele.

Tento program byl velmi zajímavým zpestřením běžných aktivit ve školce a určitě ho objednáme znovu.