Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sluníčka navštívila domov pro seniory v České Třebové

Sluníčka navštívila domov pro seniory v České TřebovéVe čtvrtek 10.10.2019 navštívila třída Sluníček domov pro seniory v České Třebové, kde probíhal den otevřených dveří. Hned  při vstupu čekalo děti milé občerstvení v podobě domácích koláčků, perníčků a slaného pečiva. Osvěžit jsme se mohli džusem. Po odložení bund a čepic jsme se vydali na prohlídku domova, kterým nás provázela sociální pracovnice paní Šimková. Nejprve jsme vystoupali po schodech do nejvyššího patra, kde pro děti byly nachystané zábavné aktivity. Například házení látkovými pytlíčky, kuželky, skládání obrázků známých hradů a zámků... Na stanovištích na vše dohlíželi "pořadatelé" z řad obyvatelů domova pro seniory. Potom jsme postupně scházeli dolů. V každém patře bylo pro děti k vidění a vyzkoušení něco zajímavého. V tělocvičně nám vitální babičky předvedly cvičení na šlapadle, cvičení s gumou, míčem a relaxaci s masážnám drbátkem. Děti si vše s radostí vyzkoušely také. Ve spojovací části obou budov jsme se dozvěděli o tom, s jakými nepříjemnými potížemi se mohou staří lidé potýkat. Byly zde k dispozici brýle, které simulovaly různé vady zraku, slepecké hole, invalidní vozíky, chodítka a relaxační houpací křeslo. Nemohli jsme minout místnůstku, kde bydlí mazlíček domova králík Majda. Děti se na Majdu moc těšily, ale králíček si usmyslel, že se schová v domečku a nevystrčí ani čumáček. Přání zvířátka jsme respektovali a nechali ho nerušeně odpočívat. Poslední zastávkou byla ukázka péče o klienty domova. Ta děti velmi zaujala, protože si mezi nimi paní pečovatelka vybrala figuranty, na kterých nám názorně ukázala použití pomůcek, které pomáhají při péči a hygieně. Velmi děkujeme paní ředitelce domova pro seniory za pozvání na tuto událost a zaměstnancům i obyvatelům zařízení za milé přijetí, občerstvení a připravený program.