Úvod > Aktuality > Uspávání broučků

Uspávání broučků

Ve čvrtek 7.11.2019 se na zahradě naší školky sešli rodiče i s dětmi, aby pomohli Večerníčkovi uložit poslední broučky k zimnímu spánku a posvítit jim na cestu do postýlek. Večerníček měl pro děti samozřejmě na rozehřátí připravené i jiné úkoly. Děti nejprve po zahradě hledaly drobné kartičky s určitým hmyzem, které nosily na správně určené místečko - mravence do mraveniště, motýlky na kytičku a včelky do úlu. Potom nastalo poznávání pohádkových bytostí - Křemílka a Vochomůrky, Karkulky a Vlka, Ferdy mravence s beruškou a třech prasátek - zakončené společným tanečkem. Kolem páté hodiny se začala dělat tma a byl nejvyšší čas vypravit se posvítit lampiony a lucerničkami posledním broučkům do jejich postýlek. Děti dostaly na cestu ještě jedno světýlko v podobě náramku, aby byly opravdu dobře vidět a průvod mohl vyrazit. K vydaření akce přispěla velkou částí nová zvuková aparatura, jejíž zapojení mělo premiéru. Největší poděkování ale patří rodičům, kteří přivedli své děti do školky i po zavírací době a nezapomněli je vybavit krásnými lampiony. Na to, jak uspávání broučků probíhalo, se můžete podívat ve fotogalerii.