Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet na zámek Potštejn

Výlet na zámek PotštejnVe středu 29.5.2019 se naši předškoláci vydali na školní výlet na zámek v Potštejně. Objednaný autobus nás odvezl od školky až k zámku. U vstupu do zámku na příchozí už čekal šašek, který celou skupinu odvedl za komornou Dorou. Dora dětem vyprávěla, kdo na zámku žije, co kdo dělá a nenásilně nás všechny vtáhla do děje z minulé doby, kdy se na zámku chystal velký bál. Provedla nás několika místnostmi, postěžovala si na zámecké děti, ukázala nám jejich pokojíčky a dala nám ochutnat velkou novinku v té době - čokoládu. Právě ve chvíli, kdy nám vyprávěla o tom, že musí přiběhnout na každě zazvonění za hraběnkou, se zvonek rozezněl. Společně se služebnou Dorkou jsme se vydali za nemocnou hraběnkou i my. U hraběnky se děti dozvěděly, jak se dříve léčily nemoci, jak lidé o sebe pečovali a jaké se nosily šaty a účesy. Hraběnce děti pomohly s přípravami na bál a to už byl nejvyšší čas seznámit se i s hrabětem. Pan hrabě nám předvedl svoje hudební umění a s hraběnkou nás naučili splečenskému tanci. Potom nám prozradil, kde a jak hledá dávný poklad. Nezbylo nám nic jiného, než poklad hledat také. V zámeckém parku jsme podle mapy našli všechny stanoviště s úkoly, které děti s radostí plnily. Poslední stanoviště nás zavedlo po cestičce ze zlatých valounů zpět do zámku. Poklad jsme nenašli stejně jako pan hrabě, ale za to jsme si mohli prohlédnout krásné králíky a morčata, které si hrabě ze svých cest přivezl a za odměnu jsme si mohli prohlédnout zámeckou atrakci "Pohádkov", která nás přenesla hned do deseti známých pohádek. Výlet se nám velice vydařil, vše bylo dokonale načasováno, počasí bylo krásně výletní  - ani slunce ani deštík, děti měly možnost smlsnout si od maminek napakované dobroty  - no prostě paráda.