Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zábavné odpoledne s pokusy

Zábavné odpoledne s pokusyPřesně po roce 24.10.2019 jsme v MŠ Vinohrady zopakovali zábavné odpoledne pro rodiče a děti plné pokusů, které v očích dětí vypadaly jako kouzla a čarování. V každé třídě byly připravené vždy dva pokusy. Všichni si tak v rámci odpoledne mohli prohlédnout celou školku. Ve třídě Berušek jsme obdivovali kouzlo vtažené kapaliny do sklenice pomocí hořící svíčky. V dalším pokusu ve stejné třídě děti nechaly na hladině rozkvést papírové lekníny. Ve třídě Sluníček děti žasly nad duhovým talířem, kde se barvičky samy míchaly pomocí kapky saponátu a ochutnávaly léčivý čaj, který změnil barvu z modré na růžovou. Ve třídě Žabiček na účastníky akce čekala magnetická dráha a kouzlilo se s temperovými barvami a ve třídě Motýlků soptila sopka a balonky navlečené na lahev se samy nafukovaly. Po projití všech stanovišť následovalo vyhodnocení akce, kdy třetím nejzajímavějším pokusem byl duhový talíř, druhým samonafukování balonku. Vítězem se stal pokus s hořící svíčkou, která vtáhla kapalinu do sklenice. Děti si jako odměnu za splněné úkoly odnesly domů bublifuk.