Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den dětí 2020

Den dětí 2020



V pondělí 1.6.2020 jsme oslavili svátek dětí. Paní učitelky se proměnily na pohádkové bytosti, které děti ze své třídy namotivovaly k soutěžím a úkolům. Na zahradě byla připravená čtyři pohádková stanoviště a protože počasí nám přálo, nic nám nebránilo plnit jednotlivé úkoly. Na hřišti děti ujížděly na koloběžce Křemílka a Vochomůrky před zlým veverčákem, u brouzdališť přenášely vodu na lžíci pro nebohého kohoutka, v trávě prošly překážkovou dráhou jako Jiřík z pohádky o princezně Zlatovlásce a potom hledaly a navlékaly rozsypané korále. Na chodníčku se podle vzoru Pata a Mata snažily trefit míčem koš. Za splnění ukolů získaly děti krásné pokladničky na svoje poklady a mohly vyzkoušet nové hračky, které nám zůstanou ve školce.

I přes to, že sváteční dopoledne proběhlo trochu jinak než obvykle, protože jsme neměli žádné hromadné zahájení ani ukončení, každá třída si plnila úkoly se svým náčiním a nepochutnali jsme si na nanuku přímo na zahradě, jsme si svátek dětí dobře užili a děti mají plno zážitků. Na to, jak dětský den probíhal, se můžete podívat ve fotogalerii.