Úvod > O školce

O školce

Naše mateřská škola se nachází nedaleko vlakového a autobusového nádraží. Má čtyři třídy s celkovou kapacitou 112 dětí plus jednu třídu s kapacitou 24 dětí na odloučeném pracovišti v ulici Náměstí 17. listopadu 2062 (sídliště Borek).

O děti pečuje jedenáct učitelek a asistentka pedagoga. Pracuje zde sedm provozních zaměstnanců.

Budovu školy tvoří tři pavilony, dva dvoupodlažní pro děti a jeden jednopodlažní hospodářský. Pavilony jsou vzájemně propojeny. Třídy jsou velké, prostorné a světlé. Jsou uzpůsobeny tak, že zde děti nacházejí potřebné zázemí, bezpečí, ale i dostatek soukromí. Třídy jsou vybaveny novým moderním nábytkem a disponují množstvím hraček, her a pomůcek, které se pravidelně doplňují a obměňují. Máme zde nově vybavenou oddělenou učebnu, která slouží jako prostor pro kroužky nebo skupinové činnosti zejména pro přípravu předškoláků.

Vlastníme digitální interaktivní přístroj TRIBOX, který mohou využívat všechny třídy, protože je přenosný.

Mateřskou školu obklopuje velká, nově vybavená zahrada, s asfaltovým hřištěm, čtyřmi pískovišti, dvěma brouzdališti i svahem na sáňkování a bobování, kterou děti využívají celoročně. Na zahradě je k dispozici budova s WC, umývárnou a místem pro uložení venkovních hraček a pomůcek. Disponujeme hračkami na písek, do brouzdaliště,na hřiště, koloběžkami a odrážedly, boby a lopatami, hrably, nářadím, zahradnickým náčiním, domečky, stolečky a židličkami. V zahradě se tyčí vzrostlé stromy. Zvláště velkou radost nám dělají jírovce, ze kterých máme každoročně velikou úrodu kaštanů. Každá třída pečuje o vlastní záhon, kde pěstujeme například hrášek, ředkvičky, rajčata nebo mrkev.

V přední části školky „na dvorečku“ jsou nově instalované tabule ke kreslení křídami, rozvoji fantazie a grafomotoriky.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání "Z POHÁDKY DO SVĚTA aneb babiččina kouzelná klubíčka". Vzdělávání dětí je uskutečňováno formou individuálních, skupinových a frontálních činností v průběhu celého dne. Poskytujeme dětem klidné a radostné prostředí, laskavý přístup. Rodičům dává škola záruku, že je o dětì dobře postaráno. Velký důraz klademe na prožitkové učení, pokusy a omyly, diskusní a komunitní kruhy.

Pravidelně organizujeme akce jako lampionový průvod, Mikuláše, besídky, karneval, dětský den a zahradní slavnost. Každoročně vymýšlíme i jiné programy např. Den s pokusy, barevný týden, olympiádu… Navštěvujeme nedalekou solnou jeskyni, kulturní centrum, muzeum, nejstarší děti absolvují předplavecký kurz.