Úvod > Jídelna

food-and-drink.jpg

Vážení rodiče,

V minulých týdnech jsme Vás oslovili s prosbou o vyplnění ankety týkající se stravování dětí ve školním roce 2018/2019. Velmi děkujeme všem, kteří odpovídali na naše dotazy. Sešlo se nám 56 vyplněných dotazníků. Z Vašich odpovědí vyplývá, že komunikace mezi Vámi a školní jídelnou je dostatečná, že jste spokojeni s prací školní jídelny a že sledujete trendy ve zdravé výživě dětí.

Mezi náměty, kterým se budeme v následujícím období věnovat, je požadavek na zvýšení množství ovoce i zeleniny.  Spotřeba ovoce i zeleniny v naší školce se blíží 100 % z doporučovaného množství (minimální množství je 75% z doporučovaného množství), přesto se pokusíme nabídnout Vašim dětem ještě větší výběr. Nyní v letní sezóně jsme zařadili meloun a jahody i nektarinky.

Další připomínka se týkala množství bílkovin ve svačinkách. Bílkoviny živočišné nabízíme dětem ve formě mléčných výrobků a mléka, tam překračujeme doporučované množství až na 125 %.  Ostatní druhy živočišných bílkovin najdete především v hlavních jídlech a polévkách, ať již to jsou nejrůznější druhy masa, ryb či vejce. Bílkoviny rostlinné zatupují zejména luštěniny a obiloviny.

Požadavek na on-line odhlašování obědů v nejbližší době realizovat neplánujeme. Máme rádi komunikaci s rodiči osobní, telefonickou i e-mailem.

Podle odpovědí mají Vaše děti nejraději ke svačince jogurty či smetanové krémy, sladké kaše a lupínky s mlékem. Pomazánky jsou také oblíbené, zejména vajíčková, rybí a sýrová. V polévkách jednoznačně vyhrál masový vývar s nudlemi či knedlíčky, následovala dýňová a rajská polévka. K obědu děti preferují bramborovou kaši s řízkem a nejrůznější omáčky s knedlíkem, rýží i těstovinami. Mají rády  kuskus. V kategorii sladkých jídel zvítězily ovocné knedlíky a nudle s mákem.

Nadále se budeme připravovat jídla ze základních surovin a budeme se snažit, aby strava z naší kuchyně byla chutná, pestrá a zdravá. Vždy uvítáme komunikaci s rodiči a Vaše nápady či recepty vyzkoušené ve Vašich rodinách.

Kolektiv školní jídelny Vám přeje krásné prázdniny.

vedoucí školní jídelny: Beata Rösslerová

kuchařky: Blanka Hipská