Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Karneval ve školce

Karneval ve školceJiž od konce ledna jsme se všichni nedočkavě těšili na druhé únorové úterý, na které byl naplánovaný tradiční karneval. Čekání jsme si zkrátili každodenními aktivitami ve třídách, ale i dováděním na sněhu, kterého nám letos napadlo přesně akorát.

Když se konečně úterý 9.2.2021 objevilo v kalendáři, paní učitelky od časného rána vítaly v nazdobených třídách děti převlečené do různých kostýmů. Byla to krásná přehlídka princezen, rytířů, superhrdinů, tvorů ze zvířecí říše, pohádkových bytostí a nejrůznějších povolání. Velké poděkování patří rodičům, kteří dětem masky připravili.

Po svačince vypuklo karnevalové dopoledne plné soutěžení, tancování, blbnutí a řádění. Pro zklidnění dětí a trochu napětí bylo připravené kolo štěstí, na kterém si všichni vytočili milou odměnu - kouzelné malování vodou.

Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením jsme vynechali společnou promenádu a přehlídku kostýmů. Nemohli jsme v karnevalovém týdnu jako obvykle pozvat do školky divadélko ani kouzelníka Jiříčka. Poradili jsme si tedy po "školkovském" , takže děti si v každé třídě zahrály divadélko samy a vystřídaly se v rolích herců i diváků. Představení pohádek Rukavička a Boudo budko si všichni náramně užili. Jsme velmi rádi, že i v této nelehké době vládne v naší školce příjemná atmosféra.

Prostřednictvím naší fotogalerie se můžete s dětmi na karneval v myšlenkách vrátit a nechat si o něm podle fotek vyprávět.