Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mobilní planetárium ve školce

Mobilní planetárium ve školceVe středu 3.11.2021 přišly děti z některých tříd do školky brzy, protože pro ně byl připravený netradiční program.  Ve třídě Berušek vyrostla vzduchem nafouknutá vesmírná kopule, do které se najednou vejde 35 dětí. První skupina dětí s napětím vstoupila do tmavých útrob kopule již v 8:00 hodin a druhá skupina přišla na řadu za třičvrtě hodiny. Všichni uvnitř si najednou připadali jako v jiném světě. Po celém klenutém stropě se promítal dětem blízký animovaný film o cestě  do vesmíru.  Podívali jsme se tak pěkně zblízka i do nejvzdálenějších zákoutí naší sluneční soustavy a dozvěděli jsme se zajímavosti o jejích planetách. Byla to moc pěkná podívaná. Děti po skončení projekce byly plné dojmů a zážitků, které si mezi sebou sdělovaly. Jsme nesmírně rádi, že jsme pomohli v dětech probudit velký zájem o vědu.