Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nocování žabiček ve školce

Nocování žabiček ve školceS předškoláky ze třídy Žabiček  jsme se domluvili, že vyzkoušíme jejich samostatnost a odvahu a přenocujeme ve školce. Tato velká událost nastala v pátek 21.6.2019 v 18:00 hodin. Sešli jsme se na školní zahradě a poslali jsme rodiče domů, aby si užili volnější večer. Náš večer začal poslechem příběhu o bájném Minotaurovi, který děti velmi zaujal a naladil je na další část programu. Sestavili jsme pět družstev, která si vymyslela vlastní název. Tato družstva trénovala svoje dovednosti a hlavně spolupráci na pěti stanovištích, aby měla dostatek jistoty, síly a odhodlání utkat se s Minotaurem. Po těžkém tréninku se na obloze objevila překrásná duha, která dětem ukázala místo, kde byl ukrytý poklad. Děti se ani nedivily, že poklad našly v podobě klubíčka, protože věděly, že v báji bylo klubíčko záchranou pro statečného Thésea, aby našel cestu z labyrintu ven. Uvědomili jsme si, že už nám kručí v bříškách a byl čas se před poslední částí večera dobře posilnit. Po vydatné a chutné večeři se paní učitelka Markéta jako první vydala do labyrintu a pečlivě značila cestu pomocí klubíčka z pokladu. Po chvilce už vstupovaly do labyrintu i děti, které se mohly rozhodnout, jestli půjdou cestou vyznačenou provázkem samostatně, ve dvojici nebo ve větší skupince. Velmi nás překvapilo, jaké jsou děti statečné a chtějí absolvovat neznámou cestu z velké míry samy. Poslední do labyrintu vstupila paní učitelka Marcela a když přišla do cíle, čekaly tam všichni s otázkou, kde ten Minotaurus je? Před námi byla ještě poslední neprobádaná část labyrintu - učebna, kde se konají kroužky. Zakřičeli jsme pořádný bojový pokřik a s napětím jsme do učebny vstoupili. Svítil tam projektor a promítal na zeď velkou podobiznu Minotaura. Pod obrazem ležel vzkaz od Minotaura, který se polekal tolika dětí a raději utekl do hlubokých lesů, ale nechal dětem malou pozornost za statečnost. Bylo vidět, jak ze všech dětí spadlo napětí a začínala se ukazovat únava. Nejvyšší čas se uložit do postýlek. Pro dobré usínání si děti ještě vyslechly veselou pohádku o Mecháčkovi a jeho kamarádech. Noc byla klidná a ráno s úsměvem. Po snídani, na kterou nám paní kuchařky upekly výborný koláč, jsme zhodnotili naše zážitky, připili jsme si dětským šapaňským a děti dostaly za samostatnost a odvahu na památku diplom. Nocování se vydařilo na jedničku, doufáme, že na něj budou děti dlouho s radostí vzpomínat.