Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Změna ve způsobu odhlašování obědů a odpoledních svačin

Změna ve způsobu odhlašování obědů a odpoledních svačinVážení rodiče, 

oznamujeme vám důležitou  změnu v souvislosti s odhlašováním obědů a odpoledních svačin. Od 1.5.2023 dojde k aktualizaci Vnitřního řádu školní jídelny podle vyhl. č.107/2005 Sb. o školním stravování ve znění pozdějších předpisů .

Od dubna 2023 zahájíme zkušební provoz programu www.strava.cz.

Od května 2023 již budeme obědy a odpolední svačiny odhlašovat pouze prostřednictvím programu, nebo odhláškami na e-mailu  msvinohrady.sj@seznam.cz . Odhlášky již nebudeme přijímat telefonicky ani formou odhlašovacích sešitků na pavilonech.

Budeme od Vás potřebovat e-mailovou adresu, na kterou vám zašleme přihlašovací údaje do programu. Program můžete obsluhovat z internetového prohlížeče www.strava.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace Strava VIS Plzeň, kterou si zdarma stáhnete do svého mobilního telefonu

Výtah z nového Vnitřního řádu školní jídelny

IV.  Příjem  odhlášek 

Nově je nutné odhlásit odpolední svačinu, pokud dítě půjde domů po obědě. Svačiny se ze školky neodnáší. Pouze v případě, že se jedná o první den nemoci.

Pravidla pro odhlašování: 

Odhlášky přijímáme do 7:00 hod ráno. V případě nemoci  má  rodič  povinnost dítě odhlásit, dítě v době nemoci nemá dle §122, odst. 2 Škol. zákona  nárok na oběd ze školní jídelny. 

Výdej jídla do jídlonosičů nebo jednorázových boxů (podle aktuální epidemiologické situace) rodičům v případě onemocnění dítěte je stanoven  od 11.00 do 11.15 hod. podle    § 4 odst. 9.  vyhl. 107/2005 Sb.   POUZE  PRVNÍ  DEN  NEMOCI

Věříme, že si na nová pravidla brzy zvyknete a změnu budete hodnotit kladně.