Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Znovuotevření MŠ od 12.4.2021, zejména pro předškolní děti

Znovuotevření MŠ od 12.4.2021, zejména pro předškolní dětiMimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních a 1. fázi rozvolnění  umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021 v mateřských školách:
▪ dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximálně 15 dětí,
▪ dětem rodičů vybraných profesí:

▪ zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
▪ pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání     Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
▪ pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
▪ zaměstnanci bezpečnostních sborů,
▪ příslušníci ozbrojených sil,
▪ zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
▪ zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
▪ zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
▪ zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
▪ zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Prosíme rodiče výše uvedených profesí, kteří budou mít o prezenční vzdělávání dětí zájem, aby nás kontaktovali na telefonu 736 518 000 nebo mejlem msvinohrady@ceska-trebova.cz .

Předškolní vzdělávání v tomto období není povinné. Dítě bude mít omluvenu absenci a nemusí být distančně vzděláváno.

Rodiče předškolních dětí  budou telefonicky kontaktovat učitelky a sdělí Vám podrobnosti, za jakých podmínek bude Vašemu dítěti umožněn vstup do třídy. Bude se jednat o samotestování 2x týdně ve dnech pondělí a  čtvrtek v šatně Berušek za asistence zákonných zástupců a za přítomnosti pedagoga. Děti po prodělaném onemocnění Covid 19  doloží potvrzení od lékaře a nebudou muset být testované - od pozitivního PCR testu nesmí uplynout více než 90 dní.

Nadále platí, že do MŠ patří pouze zdravé děti bez příznaků Covid - 19, jedná se o zvýšenou teplotu, suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže, ztrátu chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýmu, ucpaný nos a bolest hlavy.

Při pobytu v MŠ nemusí děti nosit respirátor ani roušku.

Velice se na děti těšíme.